Today Nedir?

Son yıllarda adını pek çok platformda duyduğumuz sürdürülebilirlik ve farkındalık, beslenme alışkanlıklarımızın değişmesinin gerektiğine işaret ediyor. Özellikle sağlıklı beslenme ve sürdürülebilir diyetler, farklılaşan yaşam koşullarına ve hızla evirilen dijital çağa ayak uydurarak gelişmekte ve kendini yenilemektedir.

TODAY tam da bu noktada, kaliteli bir yaşam süren ve hızlı tempodan sağlıklı beslenme alışkanlıklarını sürdürmede kafa karışıklığı yaşayanların hayatının bir parçası haline geliyor. Dünya Sağlık Örgütü’ne göre “tam iyilik hali” için bedensen, ruhsal ve sosyal açıdan aktif ve sağlıklı olmamız gerekmektedir. TODAY de sağlığı bu üç alanı bütünsel bir yaklaşımla ele alıyor.

Dijital ekonominin hızla büyüdüğü ve sağlık krizlerinin baş gösterdiği günümüzde, özellikle megakentlerde çalışan, yaşayan, zamanla yarışan ve sağlığını her şeyin önüne koyan insanlara hem bireysel hem kurumsal olarak ulaşmayı kendine prensip kabul eden TODAY, sektörde referans olarak gösterilecek bir marka olmayı amaçlamaktadır.

Neden Şimdi?

2020 sonrasında gündeme gelecek beslenme konuları; sağlıklı yemek paketleri, bitkisel beslenme, çocuklara özel ve organik menüler; probiyotikler ve nötropik besinler olarak belirlendi.

Dünyada ve ülkemizde uygulanan politikalar, nüfus artışı, küresel ısınma ve kimyasal kullanımı gibi faktörler nedeniyle doğal gıdaya ulaşmak giderek zorlaşmasından hareketle TODAY, ormanları, su kaynakları ve temiz havasıyla Türkiye’nin organik tarıma en elverişli alanlarında yetişen ürünleri en doğal yollardan tüketicilerle buluşturmayı hedefliyor.

Aynı zamanda yerel üreticilerden toplanan doğal gıdaların yanı sıra sağlıklı yaşamı destekleyen beslenme dışı ürünlere de websitesi üzerinden ulaşmak mümkün.